У Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького відбулася зустріч, присвячена історії єврейської громади Лубен. Старійшина громади Геннадій Хенкін розповів про масове переселення євреїв на українські землі у 19 столітті. Цікаво було почути про традиції та звичаї, які євреї зберегли незважаючи на те, що мешкали серед різних народів, про лубенських євреїв-ремісників та торгівців, які на початку ХХ століття складали третину мешканців Лубен. Не оминули теми і масового розстрілу єврейського населення міста в часи Другої світової війни. Шанувальники історії переглянули фото та відеозаписи перших зустрічей відродженої єврейської громади Лубен, заснованої у січні 1999 року, згадали про ініціаторів створення громади - педагога Олександра Ласутру та Семена Любарського. Присутні мали змогу переглянути виставку книг серед яких були Сувій Тори, книги з єврейської історії та видання, присвячені історії Лубен. Також учасники зустрічі ознайомилися з творчим доробком «Забуттю не підлягає», написаним Геннадієм Хенкіним у спіавторстві з краєзнавцями Ігорем та Валерієм Козюрою та з романом «В яру згасаючих зірок».
Член Національної спілки письменників України Раїса Плотникова розповіла про складну роботу над твором, присвяченим Голокосту у Лубнах та написаним на основі свідчень очевидців трагедії.
Працівник музею Тетяна Сафронова ознайомила з експонатами краєзнавчого музею, пов’язаними з життям єврейського народу в різні часи історії Лубенщини.
Аделіна та Геннадій Хенкіни презентували відвідувачам виставку речей, які є символами народу: мінору, ханукію, хамсу.
Під час зустрічі лунали записи єврейських пісень у виконанні лубенця Михайла Шамеса.